O firmie

Firma POLFARM S.A została utworzona w 1994 r. i zajmuje się produkcją rolną. Produkuje głównie warzywa: marchew, pietruszkę, buraki ćwikłowe, seler, por i cebulę. Produkuje też zboża rzepak i strączkowe. Uprawy zlokalizowane są na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w okolicach Pucka.

Spółka początkowo zajmowała się przygotowaniem warzyw do sprzedaży zakupionych od okolicznych rolników, później nabyła dwa gospodarstwa rolne na potrzeby własnej produkcji warzywniczej aby móc zaspokoić rynek pod względem wyrównania odmian dostarczanych warzyw. Odbiorcą  były firmy hurtowe i pierwsze  sieci marketów, które w tym czasie rozpoczynały swoją działalność w Polsce. Dla zapewnienia odpowiedniej ilości i jakości warzyw firma zdecydowała się na ich uprawę na własnych polach. Obecnie produkcja  warzyw jest produkcją wiodącą, inne uprawy rolne są prowadzone dla zapewnienia właściwego płodozmianu i bioróżnorodności. Spółka zdecydowała się na nowoczesną uprawą warzyw z zastosowaniem nowych holenderskich i niemieckich odmian i technologii stosowanych w krajach przodujących w produkcji warzyw. Nawiązała współpracę z firmami nasiennymi, które dostarczają nasiona oraz prowadzą doradztwo technologiczne.

Zmieniający się rynek owoców i warzyw w Polsce - masowa budowa sieci marketów zmusił Spółkę do przyjęcia nowej strategii produkcji i sprzedaży warzyw. W 2011 r. Polfarm SA zainicjowała z okolicznymi producentami warzyw utworzenie organizacji producentów owoców i warzyw. Utworzona Grupa przystąpiła do realizacji planu, który zapewnił jej nowoczesne przechowalnie warzyw, linie technologiczne do ich przygotowania i pakowania a także środki transportu i maszyny do zbioru. Obecnie Spółka całą produkcję warzyw sprzedaje do Grupy Producentów Owoców i Warzyw Polfarm Sp. z o.o. w Chwaszczynie.

Pozostałe produkty rolne, zboża, rzepak i inne sprzedaje dowolnym odbiorcom na uzgodnionych warunkach. Firma jest gotowa na przyjęcie współpracy i poszerzenia oferty produktowej oraz realizację różnorodnych projektów mających na celu poprawę naszej efektywności.

 

ALL CONTENT COPYRIGHT © 2011 "STUDIO H". ALL RIGHTS RESERVED
REPRODUCTION OR REDISTRIBUTION WITHOUT PERMISSION IS STRICTLY FORBIDDEN